Mevsimlerden Roma

  • Mutfak penceresinden dışarıya bakıyoruz... Bak yapraklar dökülmeye başladılar bile diyorum, belki değişik renklerde toplayıp bana getirirsin birkaç tane... Burnunu çekiyor.. Hava çok sıcak. Çok nemli.. Çok yapış yapış... Ama rüzgar var.. Güneş gökyüzünde ama gökyüzü grimsi... Anne bu mevsimin adı ne diyor.. Bu mevsimin adı Roma diyorum... (30 Ağustos 2007' Roma)
  • 25 Nisan 2008 Cuma... Merhaba! Ben geldim... Günlerdir yatıyorum kalkıyorum kendime bir etiket düşünüyorum. Gazete köşelerine, şiir kitaplarina, sevdiğim şeyleri not ettiğim kırmızı defterime bakıyorum. Hem esprili olsun, hem de ciddi... Biraz romantik, azıcık gerçekçi , Roma'dan olsun filan derken neuronlarım birbirine karışıyorlar biraz...    
  • "Zaman Sensin" desem, "Zaman Benim" desem, "Kum Saati" desem tam ortasından ikiye bölünmüş kalbimi anlatır mı sizlere, hani "gelirken bura için, gidince ora için, iki kez yaralandın, bir yarım yara için" diyor ya Özdemir Asaf... "Dahilden Gazel" olsa, "Etiketsiz Yazılar" koysam... O kadar önemsiyorum ki etiketimi inanamazsınız...
  • ... Hava çok sıcak... Sıcak ötesi, nemli yapış yapış... Acayip kavurucu bir rüzgar esiyor... Federico babasıyla çıkacağı küçük hafta sonu tatilinden hiç hoşnut değil... Yanaklarından süzülen yaşları siliyorum... Çok eğleneceksin biliyorum diyorum... 
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

MPG'den...

Emoş'dan...

 

EMOŞ'un 23 Eylül 2009 Çarşamba / TATIL BITTI ! yazısına bıraktığı yorum için MPG diyor ki:

"...Emos, verilen kilonun nasil korunacaginin formulunu kesfedip yazmis bile.. Daha ne olsun?"

 

Emoş diyor ki bu yorumda:

 

Sevgili Mehtap,

17 Nisan’da programina baslamis ve Haziran’a kadar 64,5 kg dan 60,5 kg a kadar inmisdim.Aslinda amacim nerede ise bu idi.Boyum 1,64 ve 40+ yasindayim.Bu kiloya gelirken 1.haftadan itibaren sizi takip ettim ve sinifiniza kayit oldum.(Emos).Verdiginiz listelerin tamamini icinde kacamaklar da olsa uyguladim.(Her hafta sonu maalesef kacamak yaptim ama hic bir zaman diyeti birakmadim.Bu kacamaklar genelde bir iki kadeh sarap idi )

Haziran ayi benim icin dugunler ayi idi.Buyuk dugunler ve bunun ile beraber yemeler ve icmeler.Dugunlerde yememe ve icmeme dikkat etmedim.(edemedim) ama madem yiyor ,iciyorsun dans edeceksin dedim.Dugunlerde cok dans ettim.Dugunler bir de bulundugu sehirde olmadigi icin duzenim oldukca degismisdi.Bu bir ay diyetim icin tek yapabilecegim sey dans etmekdi.Ardindan tatile gittik.Orada da yememi icmemi cok kontrol edemiyordum cunku yazlik,benim yazligim degildi ama madem yiyip,iciyorsun ,her gun 2 saat yuzeceksin dedim.

Temmuz ortasinda tatilden dondugumde is temposu ile haftada 2-3 gun spora tekrar baslamisdim ki,2.tatilin sirasi geldi ve bu her haftasonu sosyal yasamin gerekleri yerine getirilmisdi.

Gecen hafta da yurt disinda cok yorucu seyahatte idim.Orada da elimden geldigince yurudum.

Dondugum de bayramdi)

9 Agustosdan 24 Eylul’e kadar da bir daha spora gidemedim.Iki cocuklu (9 ve 11yaslarinda ) calisan bir anne oldugum icin de ayni zamanda zaman fakiriyim.Yazinizi okudukdan sonra dun gece spora tekrar basladim. Spora genelde saat 22.00 de gidiyorum.

Bu sabah tartildim.60 kg cikdim.Bu zaman zarfinda yaptigim buyuk kacamaklar olsa da dengeleyeci olarak yaptiklarim ise yaramisdi.Hep sizin yazdiklarinizi dusundum.Spora gidiyoruz ama yeri geldiginde yerimizden kalkmaya useniyoruz.Artik usenmiyorum.Asagiya yukariya bir sey gerektiginde usenmeden inip ,cikiyorum.Uzun zaman televizyon karsisinda pinekleyecegime,mutfakda vakit geciriyorum.Bir sekilde hareket ediyorum ve hareket etmek icin hicbir firsati kacirmiyorum.Sunu onemle belitmek istiyorum ki ,ne kadar kacamak yapsam da uygulayabildigimde her zaman sizden ogrendiklerimi yaptim yani hic bir zaman tam birakmadim.Bir yerden sonra ogrendiklerim yasam tarzim oldu.Boylece kilomu korumayi ogrenmis oldum.

3 haftalik yeni programiniza bugun ben de basliyorum.Amacim yalnizca 58 kg ya dusmek.

Yani verilecek 2 kg var.

Sizin yazilarinizi cok seviyorum.Beraber tekrar baslamak cok guzel.

Sevgilerimle,

Emos

 

25/9/09 7:52 ÖÖ