Mevsimlerden Roma

  • Mutfak penceresinden dışarıya bakıyoruz... Bak yapraklar dökülmeye başladılar bile diyorum, belki değişik renklerde toplayıp bana getirirsin birkaç tane... Burnunu çekiyor.. Hava çok sıcak. Çok nemli.. Çok yapış yapış... Ama rüzgar var.. Güneş gökyüzünde ama gökyüzü grimsi... Anne bu mevsimin adı ne diyor.. Bu mevsimin adı Roma diyorum... (30 Ağustos 2007' Roma)
  • 25 Nisan 2008 Cuma... Merhaba! Ben geldim... Günlerdir yatıyorum kalkıyorum kendime bir etiket düşünüyorum. Gazete köşelerine, şiir kitaplarina, sevdiğim şeyleri not ettiğim kırmızı defterime bakıyorum. Hem esprili olsun, hem de ciddi... Biraz romantik, azıcık gerçekçi , Roma'dan olsun filan derken neuronlarım birbirine karışıyorlar biraz...    
  • "Zaman Sensin" desem, "Zaman Benim" desem, "Kum Saati" desem tam ortasından ikiye bölünmüş kalbimi anlatır mı sizlere, hani "gelirken bura için, gidince ora için, iki kez yaralandın, bir yarım yara için" diyor ya Özdemir Asaf... "Dahilden Gazel" olsa, "Etiketsiz Yazılar" koysam... O kadar önemsiyorum ki etiketimi inanamazsınız...
  • ... Hava çok sıcak... Sıcak ötesi, nemli yapış yapış... Acayip kavurucu bir rüzgar esiyor... Federico babasıyla çıkacağı küçük hafta sonu tatilinden hiç hoşnut değil... Yanaklarından süzülen yaşları siliyorum... Çok eğleneceksin biliyorum diyorum... 
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

MPG'den...

BIRAKIN GARFIELD HUYSUZLUK YAPSIN...

 

27 Eylül 2009 Pazar

Yazdiginiz herseyi buyuk bir mutlulukla okudum..

 

Harikasiniz..

 

Aldiginiz sonuclar, kendi kendinize gosterdiginiz bu caba, bu istek, bu kararlilik muthis..

 

Birlikte inanilmaz birsey yapiyoruz..

 

Dengeli, saglikli, istediginiz, pisirdiginiz seyleri yiyorsunuz, kacamaklar yapiyor, kendi kendinizi "hizaya" sokuyor ve zayifliyorsunuz..

 

Hatta Emos, verilen kilonun nasil korunacaginin formulunu kesfedip yazmis bile.. Daha ne olsun?

 

Nukhet, uyguladigimiz beslenme formulunun sirrini ne kadar guzel aciklamis.. Ben yaptigimiz herseyin ama herseyin bir nedeni, bir zamani, bir sirasi , fizyolojik temelleri var derken bosuna soylemiyorum..

 

Hem dikkat etmenizi istedigim bazi noktalari size anlatmak istiyorum hem de yazdiklarinizi cevaplamak..

 

Yarin deyince, sanki yarin birsekilde uzaklasiyor ve gelmiyor bir turlu.. Bugunle benim zamanlama olcume uyan o "yarin" arasina sizlerle de paylasmaktan keyif alacagim bir suru sey sigdi.. Ama size yazamadim..

 

"Iki gune kadar" diyeyim bakalim ne olacak..

 

O arada "post it" 'inize sunlari yazin..

 

Buraya yeni gelenler, ilk haftadan itibaren beslenme programini uygulamalilar..

 

Size yemekler icin sinir koymadim ama siz yine de belirli bir olcuyu asmayin lutfen..

 

Metabolizma cayini istediginiz her zaman tuketebilirsiniz..

 

Beslenme programini ilk haftalardan itibaren uygularsaniz, menapozda olup olmamaniz birsey degistirmez..

 

Bu arada programdaki erkekler bizi terk mi ettiler ?

 

Hepinize keyifli bir pazartesi diliyorum.. Birakin Garfield huysuzluk yapsin, siz haftaya enerjik, keyifli, hos, bakimli, olumlu baslayin..

 

Kendinize iyi bakin...

 

27 Eylul 2009'Roma