Mevsimlerden Roma

  • Mutfak penceresinden dışarıya bakıyoruz... Bak yapraklar dökülmeye başladılar bile diyorum, belki değişik renklerde toplayıp bana getirirsin birkaç tane... Burnunu çekiyor.. Hava çok sıcak. Çok nemli.. Çok yapış yapış... Ama rüzgar var.. Güneş gökyüzünde ama gökyüzü grimsi... Anne bu mevsimin adı ne diyor.. Bu mevsimin adı Roma diyorum... (30 Ağustos 2007' Roma)
  • 25 Nisan 2008 Cuma... Merhaba! Ben geldim... Günlerdir yatıyorum kalkıyorum kendime bir etiket düşünüyorum. Gazete köşelerine, şiir kitaplarina, sevdiğim şeyleri not ettiğim kırmızı defterime bakıyorum. Hem esprili olsun, hem de ciddi... Biraz romantik, azıcık gerçekçi , Roma'dan olsun filan derken neuronlarım birbirine karışıyorlar biraz...    
  • "Zaman Sensin" desem, "Zaman Benim" desem, "Kum Saati" desem tam ortasından ikiye bölünmüş kalbimi anlatır mı sizlere, hani "gelirken bura için, gidince ora için, iki kez yaralandın, bir yarım yara için" diyor ya Özdemir Asaf... "Dahilden Gazel" olsa, "Etiketsiz Yazılar" koysam... O kadar önemsiyorum ki etiketimi inanamazsınız...
  • ... Hava çok sıcak... Sıcak ötesi, nemli yapış yapış... Acayip kavurucu bir rüzgar esiyor... Federico babasıyla çıkacağı küçük hafta sonu tatilinden hiç hoşnut değil... Yanaklarından süzülen yaşları siliyorum... Çok eğleneceksin biliyorum diyorum... 
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

MPG'den...

BU NE UZUN TENEFFUS BOYLE..

16 Haziran 2009 Salı

 

Ders aralarinda verilen zamanin adi hala teneffus mu bilmiyorum? Ama bence bayagi bir hava aldiniz..

 

Ozgur karar verme hakkinizi kullandiniz.. Kimseye degil ama kendinize sayginizi kanitladiniz gibime geliyor..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hele sessiz takipcilerin mesajlari beni muthis mutlu etti. Bu arada her zaman oldugu gibi, siradan bir grup degil, sosyal bir olgu oldugunuzu gosterip birbirinize destek de oldunuz..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Harikasiniz..

 

Simdi hizli bir durum degerlendirmesi yapalim istiyorum..

 

Ben hic kilo veremedim.. Ac kaliyorum.. Bu beslenme modelini sevmedim.. diyen var mi?

 

 

 

 

 

 

Bize yazsin.. Lutfen "bunu yayinlamayin" diye degil, kim oldugunuz beni ilgilendirmiyor ama yardim etmek istiyorum, hem size hem benzer problem yasayanlara..

 

 

Kendinizi degerlendirin.. Eger boyle bir problem yasiyorsaniz, sizce nedenler ne olabilir...

 

İsiniz zor.. Hele ki, yaz gelince ortaligi uzman basar, her kafadan baska bir diyet, her sayfadan baska bir oneri gelir uzerinize.. Lokmalar bogaziniza dizilir..

 

Izlemeyin, okumayin, bakmayin.. bu yillara kadar yeterince okumus, denemis, uzulmus olmalisiniz..

 

Mayolar denenecek, huzunler basacak ortaligi.. Dergileri 46 beden ustu kadinlar icin kostum ureten ve reklamlarina 16 yasindaki anoreksik cocuklari koyan firmalarin reklamlari dolduracak..

Yazlik komsunuz, gecen yildan daha incecik sulayacak bahcesini..

Uzulmeyin, huzunlenmeyin.. Sakin vaz gecmeyin.. Yaz gelince beslenme modelleri tatile cikmaz.. Geri donmeyin..

 

Yolumuz kisa degil ama ulasacagiz gitmek istedigimiz yere..

 

Kendinize de, bana da guvenin..